На Рівненщині визначили переможців обласного туру «Червоної рути»

2 талановитих гуртів та виконавців з Рівненщини стали переможцями обласного відбіркового конкурсу XVI Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».
Дійство відбулося 1 червня у Рівненському міському палаці культури. Організаторами стали дирекція фестивалю спільно з обласним центром народної творчості за сприяння управління культури і туризму Рівненської ОДА.
Конкурсний відбір проходить з березня цього року в усіх 24 областях України та місті Києві, і має на меті цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців та відкриття нових імен.
Загалом у відбірковому конкурсі взяли участь 35 колективів та виконавців, які представляли жанри українського автентичного фольклору, поп-, сучасної танцювальної та рок-музики.
Так, за рішенням журі переможцями визнано:
– гурт «Traveling the World/Подорожуючи світом» з Рівного (поп-музика);
– гурт «Мерцана» з Корця (рок-музика);
– тріо «Ярина» Рівненського МБК;
– дует, квінтет та гурт «Веснянка» Рівненського ПДМ (український автентичний фольклорний гуртовий спів);
– гурт «Весняночка» Рівненського ПДМ (українські автентичні фольклорні обрядові дійства);
інструментальний гурт «Сільська музика» Рівненського ПДМ (українська автентична фольклорна інструментальна музика);
– Юлія Данчук (студентка кафедри музичного фольклору РДГУ);
– Ума Тимчаюк, Андріана Плугатаренко, Ольга Слівінська – солістки з Рівненського ПДМ (український автентичний фольклорний сольний спів).
Переможці конкурсу отримали право представляти Рівненщину у фінальних змаганнях фестивалю «Червона рута», що відбудуться у вересні 2019 року в місті Чернівці.