Жителів Корецького району закликають не спалювати суху траву

Спалення сухої трави, пластику і поліетилену – надзвичайно шкідливе не лише для нашого ЗДОРОВ’Я, але і для ДОВКІЛЛЯ. Про це пише ПРО КОРЕЦЬ з посиланням на Корецьку РДА.
Дим від спалювання містить найнебезпечніші отрути – ОКСИДИ АЗОТУ, СІРКИ, ФЕНОЛИ, токсичні ВУГЛЕВОДНІ, канцерогенний ДІОКСИН, не кажучи вже про сполуки СВИНЦЮ, РТУТІ і інших важких металів.
Спалювання пакетів та пластикової тари нічого окрім шкоди не приносить.
Температура вогнища недостатньо висока для повного згорання пластиків.
Щільний чорний дим від їх горіння містить канцерогенні речовини – ПОЛІАРОМАТИЧНІ ВУГЛЕВОДНІ.
Гума, згораючи в кострищі, виділяє канцерогенні сполуки, сажу і ОКСИДИ СІРКИ, що викликають респіраторні захворювання. При горінні нейлону, поролону, багатьох синтетичних тканин і покриттів виділяються ЦИАНІДИ (солі синільної кислоти). А ПВХ-пластик (обрізки лінолеуму, кришки від пластикових пляшок, замінник шкіри, клейонка, ізоляція кабелю, іграшки, старі фломастери та ін.) при горінні виділяють не менше 75 високотоксичних речовин, у тому числі і ДІОКСИН. Діоксин відомий своїм величезним токсичним ефектом практично на усі органи людини.
Інша велика помилка – спалювання залишків рослинності на полях і городах.
І справа не лише в токсичності диму.
Від вогню вогнищ ЗНИЩУЮТЬСЯ ГРУНТОВІ МІКРООРГАНІЗМИ, що забезпечують багато корисних властивостей грунту. Вогнища на полях і городах призводять до ПОГІРШЕННЯ МІСЦЯ ІСНУВАННЯ ТВАРИН І ПТАХІВ, знищення грунтового гумусу, порушення структури грунту і ЗНИЖЕННЯ ЇЇ РОДЮЧОСТІ.
Тому сміття, яке не піддається швидкому природньому перегниванню потрібно не спалювати, а вивозити на спеціалізовані об’єкти утилізації.
Однією з альтернатив утилізації сміття є компостування на прилеглих господарських ділянках, утворюючи компостні ями.
Жителям необхідно самим дотримуватися цього правила і вимагати від відповідальних за прибирання території – районних адміністрацій, ЖЕКів, керуючих компаній, двірників виконання своїх прямих обов’язків.